مشاور، مدرس و محقق بازاریابی                                                                 

سه شنبه 1399/07/29
سخن روز
مدیری که تنها به سود می اندیشد مانند تنیس بازی است که به جای توپ، چشم بر تابلوی امتیازها دوخته است. (ایچک آدیزس)

نظر سنجی

به نظر شما برای شروع یک کسب و کار جدید، کدام یک از عوامل زیر در اولویت می باشد؟

Results

"نتیجه رای : 411"

روح يك برند

روح يك برند

 

هر برند تجاري موفق داراي شخصيتي است كه حفظ و توسعه آن براي پديد آوردندگانش بسيار اهميت دارد. در چنين مسيري است كه انتخاب گزينه هاي درست بسيار سرنوشت ساز است. اگر چشم انداز تصوير يك برند مشخص باشد، در اين صورت انتخاب گزينه هاي موجود بسيار راحت تر صورت خواهد گرفت.

يكي از موثرترين روش ها براي جاانداختن تصويري از پيش تعيين شده، به كارگيري از چهره هاي معروف با وجهه اي جاافتاده و مشخص در تبليغات است.

مديران برند ليپتون هم بر اساس برنامه اي كه براي ايجاد شخصيت و تصوير محصول آيس تي اين برند در ذهن مشتريانشان تدوين كرده اند، "هاگ جكمن" را براي بازي در چند تيزر تبليغاتي به استخدام درآورده اند. شخصيت خاص اين بازيگر حكايت از اين دارد كه برند ليپتون درصدد است كه تصويري متفاوت از نوشيدني آيس تي ارائه دهد.

جكمن بخش عمده شهرت خود را مديون سري فيلم هاي مردان ايكس است كه شخصيتي خشن و سخت را از اين بازيگر استرالياني الاصل به نمايش گذاشته اند. در نگاه اول انتخاب اين بازيگر با تصوير لطيف و عاشقانه اي كه از تيزرهاي ليپتون براي انواع محصولات چاي آن تصوير شده است، همخواني ندارد. اما به نظر مي رسد كه ليپتون مي خواهد با استفاده از صنعت پارادوكس، وجه نرم و دوست داشتني تر جكمن را در تيزرهايش برجسته كند. با توجه به سابقه ذهني مخاطبين از جمكن، اشاره به روحيه نرم جكمن مي تواند جذابيت ايجاد كند. جالب است بدانيد كه جكمن توانايي منحصر به فردي در رقص و آواز دارد و استفاده از اين توانايي در تيزر ها مي تواند شخصيتي به ياد ماندني را از برند ليپتون در ذهن مخاطبين ايجاد كند.

شركت هاي پپسي و يوني لور (Unilever) صاحبان اصلي برند ليپتون هستند. تجربه اين شركت ها در ايجاد يك برند موفق روشن است، بنابراين بايد آينده روشني را براي آيس تي ليپتون متصور بود.

       
جهت دریافت خبرنامه الکترونیکی، ایمیل خود را وارد نمایید.
   
   
جهت اطلاع از برنامه های آموزشی، شماره همراه خود را وارد نمایید.