مشاور، مدرس و محقق بازاریابی                                                                 

چهار شنبه 1399/08/07
سخن روز
بیش از حد فکر کردن برای انجام کاری، به انجام نشدنش می انجامد . (یونگ)

نظر سنجی

به نظر شما برای شروع یک کسب و کار جدید، کدام یک از عوامل زیر در اولویت می باشد؟

Results

"نتیجه رای : 414"

نام برند Amazon از کجا آمده است ؟

نام برند Amazon از کجا آمده است ؟

همه ی ما کنجکاویم بدانیم اسم هایی که برای مارک های معروف امروزی انتخاب شده اند بر چه اساسی بوده اند و چگونه باعث شده اند تا آن برند در ذهن افراد باقی بمانند. برای مثال Amazon که همه ی ما با آن آشنایی داریم آیا ربطی به جنگل آمازون دارد؟ چون اولین چیزی که به ذهنمان می آید جنگل آمازون است!

همانطور که می دانید  Amazon.com یک سایت معتبر در زمینه ی فروش آنلاین می باشد که در آن همه چیز برای فروش وجود دارد . فقط کافیست یک کارت اعتباری داشته باشید تا در مدت کوتاهی کالای خریداری شده به دست شما برسد . اما شاید برایتان جای سوال باشد که چرا نام آمازون برای این فروشگاه اینترنتی انتخاب شده است؟ به نظر شما به چه دلیل  این اسم برای سایتی که اقلام الکترونیکی و یا هر چیز قابل فروشی را به صورت آنلاین به فروش می رساند انتخاب شده است ؟

موسس این شرکت Jeff Bezos با توجه به علاقه ای که به کتابهای نویسنده ی مشهور، نیچه ، داشت اسم Cadabra را از روی کتاب abracadabra برای این سایت انتخاب کرد اما هنگامی این اسم را به  وکیل خود گفت، وی به اشتباه این اسم را cadaver شنید و چون علاقه ی Bezos را به کتاب های نیچه می دانست احتمال داد شاید این اسم را که به معنی جسد بود را از روی کتاب dead person یا همان مرد مرده ی نیچه انتخاب کرده باشد. هنگامی که Bezos  این اظهارات را شنید تصمیم گرفت تا نام بهتری را برای سایت انتخاب کند. از طرفی چون می خواستند در جستجو های گوگل نام سایت آنها در اول حروف الفبا باشد قرار گذاشتند تا اسمی را انتخاب کنند که با حرف A شروع شود. بنابر این Bezos تصمیم گرفت تا برای انتخاب نام مناسب سری به جلد اول لغت نامه بزند تا اینکه به کلمه ی Amazon برخورد کرد . بنا به گفته های وی آن لحظه چون به نظر خودش رسیده بود که آمازون نام بزرگترین رود در دنیاست احتمالا برای کار آنها هم که می خواستند در دنیا بزرگترین و طولانی ترین باشند ، مناسب است . همچنین بنا به گفته های وی اگر نگاهی به لوگوی این سایت بیاندازید یک فلش در زیر اسم آن قرار دارد که اولین حرف A را به Z می رساند که این به آن معناست که از A تا Z ، یعنی از حرف اول الفبا تا آخرین حرف ، هرچه را که بخواهید می توانید آنجا پیدا کنید .

دانستن ریشه کدام برندها برای شما جالب است؟ در بخش نظرات آن را بیان کنید تا برندهای مورد علاقه شما را به مرور بررسی کنیم.

 

 

       
جهت دریافت خبرنامه الکترونیکی، ایمیل خود را وارد نمایید.
   
   
جهت اطلاع از برنامه های آموزشی، شماره همراه خود را وارد نمایید.