مشاور، مدرس و محقق بازاریابی                                                                 

چهار شنبه 1399/08/07
سخن روز
بیش از حد فکر کردن برای انجام کاری، به انجام نشدنش می انجامد . (یونگ)

نظر سنجی

به نظر شما برای شروع یک کسب و کار جدید، کدام یک از عوامل زیر در اولویت می باشد؟

Results

"نتیجه رای : 414"

افزایش سرعت اینترنت با پرتاپ 180 ماهواره گوگل به فضا

 

افزایش سرعت اینترنت با پرتاپ 180 ماهواره گوگل به فضا

گوگل قصد دارد با صرف یک میلیارد دلار طرحی جاه طلبانه را به اجرا گذاشته و ۱۸۰ ماهواره را برای ارائه خدمات اینترنت فوق سریع روانه فضا کند.

این شرکت قبلا نیز با استفاده از خطوط فیبر نوری، اینترنت فوق سریع خود را در برخی نقاط آمریکا از جمله کانزاس ارائه کرده بود. هم اکنون این خدمات در ۱۱ شهر آمریکا در دسترس است و قرار است دامنه ارائه آن گسترده تر شود.

از جمله شرکت‌های همکار گوگل در اجرای این طرح O3b Networks است که در سال ۲۰۱۲ با همکاری خود گوگل تاسیس شد. اگر چه پروژه مذکور بسیار جاه طلبانه است، اما اجرای آن گوگل را در موقعیت یک ابرقدرت برای کنترل و مدیریت دسترسی به اینترنت در جهان قرار می‌دهد. همچنین با عملی شدن این طرح اینترنت فوق سریع در تمامی نقاط جهان اعم از شهری و روستایی، دورافتاده و در دل کوه ها و جنگل ها در دسترس خواهد بود.

اجرای این طرح کسب و کار شرکت های دیگر ISP را نیز به طور جدی تهدید خواهد کرد و باعث رقابتی تر شدن بازار خدمات اینترنت و کاهش قیمت‌های تمام شده خواهد شد. البته طرح مذکور پیامدهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گسترده ای را نیز به دنبال داشته و کنترل اینترنت از سوی دولت ها را به امری دشوار مبدل خواهد کرد.

منبع:TechnologyReview

 

       
جهت دریافت خبرنامه الکترونیکی، ایمیل خود را وارد نمایید.
   
   
جهت اطلاع از برنامه های آموزشی، شماره همراه خود را وارد نمایید.