مشاور، مدرس و محقق بازاریابی                                                                 

سه شنبه 1399/07/29
سخن روز
مدیری که تنها به سود می اندیشد مانند تنیس بازی است که به جای توپ، چشم بر تابلوی امتیازها دوخته است. (ایچک آدیزس)

نظر سنجی

به نظر شما برای شروع یک کسب و کار جدید، کدام یک از عوامل زیر در اولویت می باشد؟

Results

"نتیجه رای : 411"

اپل محبوب‌ترین برند نزد کاربران شناخته شد

اپل محبوب‌ترین برند نزد کاربران شناخته شد

مرکز تحقیقاتی J.D. Powers بررسی جدیدی را در مورد میزان رضایتمندی کاربران آمریکایی از گوشی‌های هوشمند موجود در بازار انجام داد که نتایج حاصل از آن تفاوت‌های فراوانی را نسبت به سال 2011 میلادی نمایان کرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این بررسی مشخص شد که شرکت اپل همچنان برترین برند نزد کاربران محسوب می‌شود و برای کاربران آمریکایی توانسته است در همه زمینه‌ها سامسونگ را پشت‌سر بگذارد.

این نظرسنجی نشان داد که سامسونگ با فاصله بسیار کمی از اپل قرار گرفته است و پس از آن‌هم شرکت‌های مخابراتی AT&T، Verizon، Sprint و T-Mobile قرار دارند

شرکت HTC از نظر کسب میانگین‌ها توانست Verizon را پشت‌سر بگذارد و بلک‌بری هم بالاتر از AT&T قرار گرفت. شرکت موتورولا به طور ناامیدکننده امتیاز بسیار کمی دریافت کرد و آخرین رتبه را به دست آورد. البته دو شرکت ال‌جی و نوکیا هم نتوانستند امتیاز قابل ملاحظه‌ای کسب کنند.

 در بررسی جدید همچنین مشخص شد که گوشی هوشمند آیفون 5S اپل رضایت کاربران را جلب کرده است. اما سری گوشی‌های Galaxy سامسونگ هم توانستند امتیازات خوبی به‌دست آورند.

 در بین شرکت‌ها بیشترین امتیاز از آن AT&T شد و این شرکت مخابراتی توانست از 1000 امتیاز عدد 844 را کسب کند. در مقابل، شرکت مخابراتی Verizon که رقیب اصلی محسوب می‌شود با کسب امتیاز 829 در رتبه چهارم ایستاد و شرکت‌های Sprint با 839 و T-Mobile با 835 امتیاز بین آن دو قرار گرفتند.

 لازم به ذکر است که هزینه و قیمت یکی از مهم‌ترین عواملی بوده که بر رضایتمندی کاربران تاثیر گذاشته است. بر اساس این نظرسنجی، 21 درصد کاربران اعلام کردند که قیمت یک کالا و خدمات مهم‌ترین گزینه‌ای است که آن‌ها را جذب می‌کند که البته این رقم برای سال 2011 میلادی 13 درصد بود.

البته، میانگین هزینه‌ای که هر یک از کاربران برای کالا یا سرویس مورد نظر خود پرداخت کردند 202 دلار بود که این رقم در سال 2011 میلادی 174 دلار محاسبه شد.

 

       
جهت دریافت خبرنامه الکترونیکی، ایمیل خود را وارد نمایید.
   
   
جهت اطلاع از برنامه های آموزشی، شماره همراه خود را وارد نمایید.