مشاور، مدرس و محقق بازاریابی                                                                 

چهار شنبه 1399/08/07
سخن روز
بیش از حد فکر کردن برای انجام کاری، به انجام نشدنش می انجامد . (یونگ)

نظر سنجی

به نظر شما برای شروع یک کسب و کار جدید، کدام یک از عوامل زیر در اولویت می باشد؟

Results

"نتیجه رای : 414"

گوگل استارت آپ تشخیص صدای SlickLogin را تصاحب کرد

گوگل استارت آپ تشخیص صدای SlickLogin را تصاحب کرد

اسلیک لاگین (SlickLogin) استارت آپی است که سیستم قدیمی احراز هویت صوتی را به چالش کشیده است. گوگل که همیشه در انتظار ایده های نو و استارت آپ های جدید است، آن را خریده تا بتواند سیستم تشخیص صوتی خود را بهبود بخشد.

پسووردهای متنی، ساده ترین راه احراز هویت افراد در ورود به حساب های مختلف هستند و سال های درازیست که مورد استفاده قرار می گیرند. هرچند که هیچ گاه از قوت کار پسووردها کاسته نشد، ولی تا به حال سیستم های احراز هویت زیاد دیگری را نیز شاهد بوده ایم. از سیستم های تشخیص صوتی قدیمی تر گرفته، تا Touch ID آیفون. اما در این میان، اسلیک لاگین سیستم احراز هویت جالبی را ابداع کرده است.

تصور کنید که قصد دارید وارد حسابی در یک وب سایت مورد علاقه، که از اسلیک لاگین پشتیبانی می کند شوید. پس از تقاضای ورود، از اسپیکرهای رایانه ی شما، یک صدای تقریبا شنیده ناشنیدنی توسط گوش انسان تولید می شود. پیش از آن، شما باید اپلیکیشن مخصوص اسلیک لاگین را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کرده باشید. گوشی هوشمند صدای اسپیکرهای رایانه را می شنود و به کمک اپلیکیشن نصب شده، پیامی را به سرور وب سایت برای تایید هویت شما ارسال می کند. صدایی که توسط اسپیکر تولید می شود برای هر کاربر کاملا اختصاصی است.به هر صورت هرچند که ممکن است مقداری این سیستم احراز هویت در برابر تشخیص صوتی دقیق صدای افراد بدوی به نظر برسد. ولی گوگل اعتقاد دارد که با جذب این پروژه و ایجاد تغییراتی درون آن، می تواند به یک فن آوری کاملا موثر برسد.

       
جهت دریافت خبرنامه الکترونیکی، ایمیل خود را وارد نمایید.
   
   
جهت اطلاع از برنامه های آموزشی، شماره همراه خود را وارد نمایید.